Gadżety dla fanów motoryzacji

Każdy posiadacz samochodu pragnie, by jego auto ładnie wyglądało i sprawnie działało. Oprócz podstawowego wyposażenia, można zainwestować w dodatkowe gadżety . Wybór jest naprawdę spory.

Zawieszka zapachowa

Zawieszka jest popularnym dodatkiem. Wydziela miły zapach , choć w wielu przypadkach jest wyłącznie ozdobą. Warto jednak zwrócić uwagę, by jej zapach nas nie drażnił.

Uszlachetniacz powietrza

Takie urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka zapalniczki, by pochłonęło wszystkie nieprzyjemne zapachy. Wytwarza on ozon, który ma właściwości dezynfekujące, dzięki którym w naszym aucie będzie naprawdę czysto.

Felgi LED

Niech wszyscy widza, jak nasze auto błyszczy. Felgi z technologią LED pozwalają na wyświetlanie obrazków na naszych kołach. Komu to potrzebne? Trudno powiedzieć, ale z drugiej strony, czemu nie?

Spiralny alarm

Gadżet Tesli to naprawdę ciekawa technologia. Zamieszcza się go na dachu, a on produkuje elektryczny klosz nad naszym autem. Jeśli wydaliśmy fortunę na samochód, w ten sposób żaden złodziej nie podejdzie do samochodu.

Opaska kontrolująca

Opaskę tę zakładamy na nadgarstek. Jej zadaniem jest sprawdzanie szybkości reakcji kierowcy. Jeśli reakcja jest zbyt wolna, opaska zaczyna wibrować. Trzeba przyznać, że nienajgorsze rozwiązanie, w końcu nieraz jesteśmy rozkojarzeni , a opaska da nam subtelny sygnał, byśmy bardziej skupili się na prowadzeniu pojazdu. W wielu przypadkach może ratować życie, bo z nią raczej nie zaśniemy za kierownicą.

 Zestaw do czyszczenia auta

Odpowiedni zestaw to sprzęt, dla każdego kogo interesuje motoryzacja. W skład może wchodzić szczotka do czyszczenia kratki wentylacyjnej, rękawice i szmatki z mikrofibry, gąbki oraz wiadro.

Zimowi pomocnicy

Zimą prawdziwą zmorą kierowców są mrozy. Nie do każdego samochodu da się jednak zamontować odpowiednią elektronikę, która pozwoli na szybkie odmrożenie auta. Z tego powodu bardzo przydatne zimą są płyny do odmrażania szyb, miotełki oraz skrobaczki do szyb. Sporo osób używa także pokrowców na samochody.

Młotek bezpieczeństwa

Zwykle mamy nadzieję, że dotrzemy bez problemu do celu, jednak życie obfituje w nieprzewidziane sytuacje. Jeśli nie ucierpieliśmy zanadto w wypadku i jesteśmy w stanie się wydostać z pojazdu, warto skorzystać z młotka i zbić szybę. Jeśli niemożliwe jest tradycyjne wyjście, lepiej ułatwić sobie drogę, w końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo. Wstawienie nowej szyby nie jest ekstremalnie drogie.

Uchwyt na telefon

W czasie jazdy zabronione jest trzymanie w ręku telefonu, jednak możliwe jest korzystanie z trybu głośnomówiącego. Ponadto czasem przydaje się nam nawigacja w telefonie, uchwyt pozwoli nam ogarnąć trasę i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Organizer samochodowy

W samochodzie często przechowujemy sporo innych rzeczy. Organizer przydaje się choćby na tyle siedzenia, gdy przewozimy ze sobą dziecko, ale nie tylko.

Oczywiście to nie jedyne elementy dodatkowego wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *