Czym jest MLM?

W dzisiejszych czasach ludzie mimo tego, iż posiadają pracę to szukają sobie dodatkowego źródła zarobku. Dlaczego tak się dzieje? Na pewno powodem może być słabo płatna praca lub kiepska sytuacja materialna. Ludzie mają kredyty na dom, mieszkanie, samochód lub po prostu pożyczki wzięte, aby po prostu przeżyć. W internecie możemy znaleźć bardzo dużo sposobów na dodatkowy zarobek. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do jednej z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych form zarobkowych jest MLM. Pewnie wiele osób słyszało tą nazwę, ale nie każdy zdaje sobie sprawę co to jest MLM.
Niniejszy artykuł przedstawi bliżej to pojęcie.

Czym jest MLM?

MLM to nic innego jak marketing sieciowy. Dla innych pewnie jest znany jako wielopoziomowy. Marketing ten przede wszystkim łączy w sobie dwa ważne terminy. Pierwszym słowem jest oczywiście “Marketing”. Jest to nic innego jak przekazywanie produktu lub usługi od producenta do odbiorcy. Jeśli chodzi o termin „Wielopoziomowy” to ten kolei określa system naliczania wynagrodzeń poszczególnym dystrybutorom. Dystrybutor w tym przypadku to osoba , która odpowiedzialna jest za dostarczenie produkt do ostatecznego odbiorcy. Warto wspomnieć, że dla większości osób MLM kojarzy się głównie z wolnością finansową lub też dochodem pasywnym. Taki marketing stosowany jest wśród firm, które zajmują się tylko i wyłącznie sprzedażą bezpośrednią. Wszystko po to, aby zachęcić obecnych członków do rekrutacji nowych członków. Takie osoby otrzymują jakiś procent od sprzedaży osób które zrekrutują.
Gdzie możemy znaleźć Firmy zajmujące się MLM? To nic trudnego, ponieważ w internecie można znaleźć tego mnóstwo. Firmy się same ogłaszają, albo można znaleźć oferty pracy. Do takich programów należą: Złote myśli, Ceneo, Jednak na takich zasadach działa sieć Oriflame lub inne firmy oferujące środki czystości lub inne artykuły do domu. Programy MLM działają nie tylko w Polsce ale także i na całym świecie. Fajne jest to, że nie trzeba wychodzić z domu, aby w tym pracować. Często na tego typu dodatkowe zajęcie decydują się studenci lub matki siedzące w domu na urlopach macierzyńskich.

Co powinny wiedzieć osoby, które dopiero zaczynają w tym działać? Na pewno warto, aby wiedziały iż nie od razu będą zarabiały duże kwoty. To wszystko będzie działo się stopniowo, w miarę naszego zaangażowania. Im więcej będziemy pracować tym większe zyski będziemy mieli. To wszystko to jest sprawa indywidualna. Plusem takiego marketingu jest to, że my sami możemy korzystać z zakupów w danym sklepie. Kto nie potrzebuje środków czystości? No nie ma takich osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *