Moda na bycie fit – czy jest zdrowa?

Mnóstwo ludzi chce wyglądać dobrze, aby sprawiać pozytywne wrażenie i lepiej czuć się we własnym ciele. Aby sprostać tym potrzebom, bardzo mocno rozwinął się biznes związany z odchudzaniem, zdrowym trybem życia, sportem, zdrową żywnością oraz suplementami diety. Bycie fit stało się modne. Kto najwięcej na tym zarabia i czy ten trend jest zdrowy?

Siłownie

Ruch to zdrowie. Gdzie ćwiczyć, jeśli na dworze jest zimno, a nasze mieszkanie jest niewielkie? Tutaj idealnym rozwiązaniem jest siłownia. Na miejscu znajdziemy wszystkie potrzebne urządzenia do ćwiczeń, a czasem również ciekawe towarzystwo, w końcu niektórym łatwiej ćwiczyć obok drugiej osoby. Wejście na siłownię jest wydatkiem, który nie obciąża zanadto budżetu, w dodatku można wykupić karnety, które często wychodzą o wiele taniej niż płacenie za wstęp za każdym razem.

Ruszaj się z trenerem

Niektórzy ludzie potrzebują personalnego trenera, by zacząć ćwiczyć. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ przeważnie trener jest wykwalifikowanym specjalistą w zakresie ruchu i zdrowego odżywiania. Pomoże ułożyć dla nas plan treningowy, który nie doprowadzi nas do frustracji i kontuzji, a za to pomoże nam zadbać o prawidłową masę ciała.

YouTube

Niejeden trener prowadzi swój kanał na YouTube, w którym prezentuje, jak wykonywać ćwiczenia o określonej intensywności oraz jak wyćwiczyć poszczególne partie ciała. W przeciwieństwie do siłowni i towarzystwa trenera, odtwarzanie tych filmów jest całkowicie bezpłatne. Nie oznacza to jednak, że bohater filmów nic nie zarobi. Często współpracuje on ze sklepami sportowymi i reklamuje ich produkty. Przykład? Mata treningowa, na której ćwiczy pochodzi z takiej a nie innej firmy, jest super, nie ślizga się i wygodnie się na niej trenuje.

Upragniona sylwetka

Odchudzanie jest o wiele łatwiejsze, jeśli dysponujemy odpowiednią wiedzą, albo wiemy, kogo zapytać o radę. Konsultacja z dietetykiem to popularny sposób, by ułożyć odpowiednią dietę dla osoby, której celem jest utrata zbędnych kilogramów.

Sklepy sportowe

Moda na zdrowy tryb życia niewątpliwie cieszy właścicieli sklepów sportowych. W wielu sportach niezbędne jest odpowiednie wyposażenie, a biegacze potrzebują minimum wygodnej pary butów. Cyferki obracają się na kontach.

Czym są suplementy?

Suplementy to uzupełnienie diety o dodatkowe składniki. Niestety, każdy może wprowadzić taki środek na rynek bez konieczności przeprowadzania wielu badań, przez co rynek pełen jest cudownych środków bez wartości. Suplementy faktycznie wspierające proces odchudzania przeważnie dostępne są na receptę tylko dla osób z otyłością i problemami zdrowotnymi.

Czy to dobry trend?

Aktywność fizyczna, nawet niewielka, przekłada się na szereg korzyści. Z tego powodu warto korzystać zarówno z pomocy dietetyków, trenerów personalnych, jak i oferty sklepów sportowych. Ogólna świadomość wiążąca się z zaletami bycia fit, czyli dbania o prawidłową postawę, masę ciała i sposób odżywiania ma sporo zalet, jednak w każdym aspekcie nie należy popadać w skrajności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *