Jak poradzić sobie ze stresem zawodowym?

Stres zawodowy w obecnych czasach nie powinien nikogo dziwić, zwłaszcza kiedy popatrzymy na obecną światową sytuację, gdzie co chwilę jakieś firmy upadają, co równa się z tym, że wiele ludzi traci pracę.
Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia prywatnego i zawodowego, jednak jak sobie poradzić ze stresem zawodowym?
jeśli wpiszemy w Google stres w życiu zawodowym jak sobie z nim poradzić znajdziemy masę artykułów które nie są zbyt konkretnymi wskazówkami.

Naszą zmianę oraz pozbycie się stresu powinniśmy zacząć od kilkudniowego urlopu, chociażby na 3 dni nad morze, bądź w góry, jeśli czujemy wysoki poziom stresu związanego z pracą powinniśmy po prostu odpocząć, uwolnić myśli od tego wszystkiego, zjeść coś dobrego, zrelaksować się, pozwiedzać nowe miejsca, takie rzeczy dobrze na nas wpływają i nas stan psychiczny.
Kiedy wyjdziemy na taki urlop, dobrze jest wyłączyć telefon i cieszyć się z tego co obecnie mamy, może uda nam się poznać nowe osoby.

Jeśli już wrócimy z urlopu naładowani nową, pozytywną energią, warto wszystko rozpisać na kartce, dokładnie zaplanować nasze następne działania.
Planowanie to powinno się stać naszą codziennością, ponieważ kiedy dokładnie planujemy nasz dzień pracy, dokładnie wiemy co krok po kroku powinniśmy zrobić, przez co nie będziemy się stresować, że o czymś zapomnieliśmy, czy też że czegoś nie zrobimy.
Kiedy zaplanujemy nasz cały dzień i skupimy się w stu procentach na wykonaniu każdego zadania na liście nie dość, że niczego nie ominiemy to w dodatku skończymy wszystko przez planowanym czasem, oczywiście jeśli się skupimy wyłącznie na tym co musimy wykonać.

Wiele osób ma tak, że samo miejsce pracy, bądź wykonywana praca ich przytłacza, bądź mamy stresującego, toksycznego szefa i właśnie w takich przypadkach naszym zadaniem powinno być zmiana pracy, faktem jest, że rynek pracy obecnie jest nie pewny, jednak jeśli jesteśmy w czymś wyspecjalizowani i znamy się bardzo dobrze w jakiejś dziedzinie to zawsze znajdziemy pracę, jeśli jednak nie mamy odpowiednich kompetencji, naszym zadaniem będzie do edukować się w danym segmencie.
Możemy kupić kursy, czy też szkolenia z których dowiemy się konkretnych rzeczy.
Książki to też dobry sposób aby poszerzać swoją wiedzę w danej branży/dziedzinie.

Jednak w przypadku kiedy naprawdę sobie nie radzimy i czujemy, że przysłowiowy grunt wali nam się pod nogami a życie zawodowe nas dobija, warto udać się do psychologa, który powinien nam pomóc.
Z takim psychologiem możemy porozmawiać, doradzić się, możemy nasze negatywne emocje z siebie wyrzucić co pozwoli nam się poczuć lepiej, a w przypadku regularnych rozmów z psychologiem nasz stres zawodowy minie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *