Czym są kompetencje miękkie?

W obecnych czasach nie ma Firmy, która by nie była wymagająca jeśli chodzi o kompetencje, wykształcenie oraz doświadczenie. To niestety jest potrzebne, nie ważne na jakie stanowisko byśmy aplikowali. Jednak lepsze wykształcenie nie zawsze przyniesie nam lepszą pracę. Z tym trzeba się niestety liczyć. Jednak jeśli idziemy na rozmowę kwalifikacyjną to warto wiedzieć, iż nie tylko to jest ważne. Często jest tak, iż pracę dostajemy nie ze względu na nasze doświadczenie, a dzięki umiejętności zaprezentowania zestawu swoich kompetencji. Jednak ważne przy tym jest to, iż musimy także pokazać, w jaki sposób sprawiają one, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. I że to my powinniśmy dostać tą pracę. Dobrze jest być pewnym siebie. Jeśli w sposób odpowiedni to ukażemy to sprawimy, że rekruterzy nie będą patrzeć tylko i wyłącznie na naszych kwalifikacjach, szkoleniach i doświadczeniu technicznym. Będą patrzeć także na nasze kompetencje miękkie. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym one w ogóle są.

Czym są kompetencje miękkie? Ważne informacje

Warto wspomnieć, iż kompetencje takie są naprawdę bardzo ważne. Nie bez powodu firmy umieszczają je w swoich ogłoszeniach o pracę. Są bardzo cenione przez Pracodawców. Dokładniej trzeba wspomnieć, iż są to przede wszystkim umiejętności osobiste i interpersonalne. Określają one przede wszystkim jak się zachowujemy, jak organizujemy swoją pracę, jak integrujemy się z innymi ludźmi. Można nawet rzec, iż ułatwiają one wykonywanie codziennych obowiązków. Czy ktoś wie jakie kompetencje można wyróżnić? Są nimi: odporność na stres, asertywność, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole, kreatywność, komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów. dobra organizacja pracy.
Należy wspomnieć, iż takie kompetencje można kształcić i rozwijać. Wszystko dzięki różnego rodzaju szkoleniom, jakie można znaleźć na rynku. Również zarządzanie czasem i cierpliwość można zaliczyć jako kompetencja miękka. Wiadomo, że każdy pracodawca ceni sobie inne cechy. To jest uzależnione w sumie od stanowiska na jakie będziemy aplikować. Warto na rozmowie wspomnieć kilka historii z życia codziennego , gdzie mogliśmy wykorzystać dane kompetencje. To na pewno bardzo zainteresuje przyszłego pracodawcę i będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż tego typu kompetencje są naprawdę bardzo ważne. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Pracodawcy cenią sobie wymienione wyżej kompetencje, dlatego też warto je rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *