Wiele to takowych osób, które słyszą tylko i wyłącznie słowa o planowaniu swojego budżetu domowego dostają już gęsiej skórki, albo też i wzruszają tylko swoimi ramionami. Niektórzy jednak też i buntują się w tej kwestii i mówią , że już parę razy próbowali i nigdy nic im nie wyszło. Jeszcze innymi mylą, takowe to planowanie budżetu ze spisywaniem takowych to wydatków co prowadzi, że jest to praca czasochłonna, a zarazem i niewiele ona daje.
Dzisiaj jednak wam pomogę, jak w można, stworzyć bardzo prosty, ale i skuteczny taki budżet domowy, Dam Ci gotowy też i szablon jak taki budżet warto zaplanować i ile powinieneś w miesiącu oszczędzić.
Co Ci przeszkadza w takim planowaniu?
No i tutaj docieramy właśnie do takowego to prawdziwej i całej sprawy i całego to problemu, który jednak bardzo często powoduje, że wielu z nas nigdy nie może nic zaoszczędzić.
Dobrze przedstawiamy Ci listę, która najczęściej odpowiada za takowy to problem w tworzeniu budżetu domowego.
- Nie wiadomo też i od czego zacząć.
- Jest to za bardzo skomplikowane.
- Nie wiadomo jak kategoryzować wszystkie wydatki i takowe to przychody
- Mam wszystko już zaplanowane w głowie.
- Kiedyś była próba, ale się nie udało.
Kilka zasad.
Jak już omówiliśmy, podstawowe to problemy to warto, i poznać teraz proste zasady, które jednak Ci pomogą stworzyć dobry budżet domowy, ale i zarazem skuteczny.
- Nie komplikuj takowej to całej sprawy.
- Wykonaj ten pierwszy krok.
- Zrób to na tyle prosto, aby każdemu móc wytłumaczyć.
- Wiedz, że możesz ponieść porażkę w całej pracy nad budżetem.
Budżet domowy.
Dobrze, więc jeżeli znamy podstawy przeszkód i parę zasad, których warto, tez się trzymać to warto, jednak i dodać już jak zrobić cały to budżet domowy.
Krok pierwszy. Przychody i wydatki.
Tutaj musimy zapisać wszystkie nasze przychody z różnych to dziedzin, za które dostajemy wszystkie to pieniądze, a zarazem i wszystkie wydatki, które czekają nas w miesiącu. Spisz wszystkie wydatki wraz z cenami, jakie Ciebie czekają. Między innymi:
- Czynsz i opłaty za mieszkanie.
- Jedzenie i picie.
- Transport.
- Raty.
- Rozrywka.
- Ubezpieczenie.
- Opłaty jak Internet telewizja telefon.
Krok drugi. Wydatki nieregularne.
Oprócz tych stałych takowych to wydatków możemy też i zaliczyć takowe to nieregularne wydatki , które pojawiają się raz na jakiś czas, o których też i warto, zacząć pamiętać są, to takie wydatki jak:
- Prezenty.
- Ubezpieczenie auta.
- Przegląd auta.
- Naprawa auta.
- Wakacje.
- Kolonie dla dzieci.
- Leczenie.
- Ubrania.
- Szkolenia.
- Remonty.
Krok 3. Plan całego to już znanego nam oszczędzania.
Ostatnim jednak najważniejszym to etapem całego tworzenia budżetu jest, tak naprawdę zaplanowanie co zrobimy, z takową nadwyżką pieniędzy, która jednak nam już zostanie. Absolutnie jest to ważne, aby, jednak zaplanować co tak naprawę z nimi zrobimy i w jaki sposób je przeznaczymy, aby jednak takowe to pieniądze nas nie kusiły do dodatkowych wydatków. Warto też tutaj rozważyć, aby je wpłacić na konto oszczędnościowe, czy też i na jakąś lokatę.