Jak wybrać architekta?

Usługi specjalistów, jakimi są architekci, zawsze cieszyły się dużą popularnością. Wszystko dlatego, że zawsze istniało i istnieć będzie zapotrzebowanie na nowe budynki. Wobec gwarantowanego popytu zapewnianie podaży jest dobrym pomysłem na życie.

Projekty magazynowe – po co?

Każdy przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą towaru musi gdzieś go trzymać. Tak działa rzeczywistość. Może oczywiście wynająć magazyn albo kupić gotowy. Nie jest to w żadnym wypadku złe rozwiązanie. Wszystko zależy od sytuacji, a ta jest inna w każdym badanym przypadku. Jednak projekty magazynowe, które przygotowali doświadczeni i wykwalifikowani architekci mogą być lepszym rozwiązaniem, bardziej dopasowanym do potrzeb indywidualnych przedsiębiorców czy ekonomicznie bardziej opłacalnymi.

Jak wybrać projektanta?

Nic nie mówi o przedsiębiorcy tak, jak opinie. Są zazwyczaj aż do bólu szczere, wolne od przekazu marketingowe (choć zdarzają się przypadki manipulowania opiniami w Google w celach reklamowych). Dlatego wybierając biuro projektowe, które miałoby przygotować projekty magazynowe, koniecznie należy uwzględnić doświadczenia, które mieli z nim inni klienci. W ten sposób można nauczyć się czegoś na cudzych błędach i uniknąć kosztownych konsekwencji złego, nieprzemyślanego ruchu biznesowego.

Warto też sprawdzić, jaką uczelnię ukończył specjalista, któremu chcemy powierzyć projekt. Uczelnie różnią się między sobą poziomem. Sięganie po opinie studentów może tu być nieco błędne. Mogą być nieco emocjonalne, szczególnie, jeśli pochodzą od studentów z trudnościami w nauce. Lepszym miernikiem będą tu wszelkiego rodzaju rankingi uczelni, prowadzonych na nich badań, etc. Jeśli architekt uzyskał dyplom z wyróżnieniem, ale za to na uczelni plasującej się na końcu rankingów, warto się zastanowić, czy warto go wynajmować.

Na koniec, świadectwem architekta będzie jego portfolio. Rzetelni architekci z dumą się nim chwalą. Po nim widać, co potrafi zaprojektować, czy licuje to z naszymi preferencjami estetycznymi i technicznymi.

Nie bez znaczenia jest też czas budowy. Również jest to informacja dostępna na stronach rzetelnych specjalistów. Wiele może od niej zależeć. W biznesie często jest się gonionym przez nieprzekraczalne terminy.

Czynnikiem do uwzględnienia jest też cena. Nie na każdą można sobie pozwolić, a jednocześnie nie jest rozsądnym posunięciem decydowanie się na jak najniższą kwotę do zapłaty kosztem jakości. W tym punkcie warto przypomnieć także o kosztach eksploatacji.

Wpływ na środowisko to kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu. Nikt chyba nie chce, by posądzono go to, że jego magazyn wykonano z niszczących środowisko naturalne materiałów. I nikt nie chce chyba wesprzeć nieekologicznego projektanta dużą kwotą pieniędzy.

Podsumowując, proces wyboru projektanta, który przygotuje nam projekt hali magazynowej jest procesem długotrwałym. O ile to możliwe, zalecane jest poświęcenie nań nawet kilku miesięcy. Dzięki przejrzeniu wielu ofert można wybrać najlepszą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *