Przykładowe kalkulatory kredytowe

Większość ludzi czekają kredyty gotówkowe. Na mieszkanie, wakacje, leczenie … ile osób, tyle powodów. Są to zobowiązania dość poważne, dlatego warto przeanalizować je jak najgłębiej przed ich podjęciem. Służą temu między innymi kalkulatory kredytowe. Poniższy artykuł omawia, czym one są, jak działają i jakie są dostępne na rynku.

Po co?

Kredyty gotówkowe poważnie obciążają budżet gospodarstwa domowego. Jeśli mowa o bardzo wysokich kwotach, możliwe jest wręcz obniżenie poziomu życia. W końcu – trzeba mieć z czego płacić miesięczne raty, nieraz przez bardzo długie okresy. Dlatego kalkulatory kredytowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób pragnących podjąć takie zobowiązania finansowe. Dzięki nim możliwe jest wyliczenie potencjalnych rat w zależności od takich zmiennych jak oprocentowanie, okres kredytowania czy kwota udzielanego zobowiązania finansowego.

Jest kilka cech wyróżniających dobrą usługę z tego zakresu. Przede wszystkim powinna obejmować jak najwięcej banków i produktów, w tym także mniej znanych. Dzięki temu potencjalni kredytobiorcy będą w stanie porównać możliwości w sposób obiektywny, uczciwy i korzystny dla siebie. Kolejną z cech jest intuicyjność. Im prostsze w obsłudze będzie narzędzie, tym mniej potencjalnych błędów można popełnić. A jeśli ktoś nieświadomie popełni błąd, sądząc jednocześnie, że wprowadził właściwe dane, po czym zasugeruje się wynikiem… Konsekwencje takiej rzeczy mogą być poważne i dalekosiężne.

Bankier

Jest to kalkulator, do którego wystarczy wprowadzić pożądaną kwotę i okres kredytowania. Naszym oczom od razu ukażą się kredyty gotówkowe wraz z kredytodawcami, ratami i nazwą produktu, dzięki czemu w razie jakichkolwiek wątpliwości można zasięgnąć rady gdzie indziej. W usługę wbudowane są najczęstsze pytania klientów wraz z przygotowanymi przez doświadczonych specjalistów odpowiedzi wyczerpujące zagadnienie.

Usługa banku ING

ING Bank Śląski oferuje swoim potencjalnym klientom kalkulator kredytowy rat kredytów na mieszkanie , a także zdolności kredytowej. W tym drugim uwzględnione są wszystkie zmienne, od których owa zdolność jest uwzględniona. Mowa tu między innymi o ilości osób podejmujących kredyt, ich wieku, suma dochodów netto (potocznie „na rękę”), suma rat. Oczywiście wyliczenia tego kalkulatora są jedynie szacunkowe i nie są gwarancją, że opisywany bank zdecyduje się na udzielenie kredytu.

Total Money

To nie tylko kalkulator kredytów, lecz także konsolidacyjny hipoteczny, RRSO, zdolności kredytowej. Obejmuje więc prawdopodobnie całe zapotrzebowanie potencjalnych klientów banków. Wystarczy podać kwotę, okres i oprocentowanie, a pojawią się kredyty.

Kalkulatory zdolności uwzględniają wszystkie podane w innym przykładzie zmienne, ale także inne zobowiązania, które mają przecież wpływ na ostateczną decyzję banku. Uwzględnia on kredyty udzielane przez największe w Polsce banki z naciskiem na raty, oprocentowanie czy prowizję i RRSO. Będzie dobrym wyborem dla osób chcących skorzystać z najkorzystniejszej dla siebie oferty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *