Aktualności

Murapol Cup

Za nami pierwszy dzień zmagań sportowych w turnieju „Murapol Cup” Puchar Akademii Piłkarskiej 21. Akademia 21 w ćwierćfinale!

Pierwszy dzień zmagań sportowych w turnieju„Murapol Cup – Puchar Akademii Piłkarskiej 21” za nami. Od samego rana równolegle na dwóch boiskach toczyły się zacięte mecze grupowe naszego turnieju. Podobnie jak w latach ubiegłych, wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wiele emocji zgromadzonej licznie publiczności. Najgłośniej kibicowali kibice S.C. Heerenveen, ale Dynama Kijów, Escoli Varsovia i naszej Akademii 21.

Nasz zespół już w pierwszym meczu grupy B spotkała się z zespołem Malmo FF. Po bardzo dobrej grze młodzi piłkarze Akademii 21 zremisowali w stosunku 2-2. Również kolejne mecze w wykonaniu naszej druzyny były bardzo udane. Zwycięstwa z Jagiellonią, Ruchem i remis z Everton FC pozwoliły nam pewnie awansować do jutrzejszych ćwierćfinałów, obok zespołów Dynama Kijów, wspomnianego wcześniej Malmo FF i Jagielloni, która w ostatniej kolejce gier wyprzedziła Everton.

W grupie A trochę słabiej spisała się druga krakowska drużyna uczestnicząca w naszym turnieju, Wisła, która zakończyła zmagania grupowe na piątym miejscu i nie awansowała do ¼ finału. Młodym wiślakom należą się jednak wielkie brawa za ich postawę na boisku. Z tej grupy do jutrzejszych gier finałowych awansowały zespoły: S.C. Heerenveen, Borussia Dotmund, Escola Varsovia i Manchester United

Zaraz po zakończeniu pojedynków grupowych wszystkie zespołu udały się na obiad, aby o 17:00 zjawić się na stadionie Wisły, gdzie czekała na nich kolejna dzisiaj atrakcja – możliwość spotkania z Reprezentacją Polski.

II Dzień – program:
Ćwierćfinały

09:00 S.C. Heerenveen – Jagiellonia i Dynamo Kijów – Manchester United
09:20 Borussia Dortmund – Akademia 21 i Malmo FF – Escola Varsovia

09:40 Wisła Kraków – Ruch i Everton FC- Lechia Gdańsk
Zapraszamy!