Malthus Essay On Population Quotes Sample Cover Letter For Nz Visitor Visa Discussion Paper Vs Essay Mein Traumberuf Essay Examples How To Write Essay Tips

Manchester United

manchaster_united

 

Manchester United

Angielski klub piłkarski z siedzibą w Manchesterze. Występuje w Premier League, której był jednym z założycieli w 1992. Jest regularnym uczestnikiem Ligi Mistrzów UEFA.
Założony został w 1878 jako Newton Heath LYR Football Club. W 1902, dziesięć lat po dołączeniu do The Football League i sześć lat przed pierwszym mistrzostwem kraju, zmienił swoją nazwę na obecną. W 1910 r. Manchester United przeniósł się na Old Trafford, na którym drużyna do dziś rozgrywa mecze. To trzeci pod względem wielkości stadion piłkarski w Wielkiej Brytanii. W 1968 roku Manchester United, pod wodzą Matta Busby’ego, został pierwszym angielskim klubem, który zdobył Puchar Europy. Stało się to dziesięć lat po katastrofie lotniczej, w której poniosło śmierć wielu pasażerów w tym ośmiu zawodników pierwszej drużyny. W listopadzie 1986 trenerem zespołu został Alex Ferguson, z którym Manchester United osiągnął najwięcej sukcesów w historii klubu.
Manchester United 20-krotnie zostawał mistrzem Anglii i jest rekordzistą pod tym względem. Zdobył także 11 Pucharów Anglii i czterokrotnie triumfował w rozgrywkach o Puchar Ligi. W rozgrywkach europejskich i światowych ma równie wspaniały dorobek: Klubowe Mistrzostwo Świata, Puchar Interkontynentalny, 3 Puchary Europy, Superpuchar Europy oraz Puchar Zdobywców Pucharów.

To już druga wizyta „Czerwonych Diabłów” w Krakowie!