Vershire Case Study Solution Single Case Experiment Vs Case Study Cite Paragraph In Paper Religious Studies Editing Sites Essay About Fruits Importance

Akademia Piłkarska „Jagiellonia”

jagiellonia

Akademia Piłkarska „Jagiellonia”

Powstała z myślą o szkoleniu piłkarskim zawodników na potrzeby I drużyny Jagiellonii Białystok.

Wychowanie przez sport” jest hasłem przyświecającym temu przedsięwzięciu. Wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika to tylko niektóre cele, które postawione zostały trenerom szkolącym zawodników. Pieczę nad Akademią sprawować ma trener I drużyny, którym obecnie jest Michał Probierz. Prace trenerów koordynuje szkoleniowiec drużyny Młodej Ekstraklasy, Sławomir Kopczewski. Akademia Piłkarska „Jagiellonia” zrzesza obecnie 7 drużyn młodzieżowych.

Najmłodszym rocznikiem trenujący w jej strukturach jest 2007, najstarszym natomiast 2000. Kadra szkoleniowa składa się z młodych ale już doświadczonych trenerów. Każdy z nich był w przeszłości profesjonalnym piłkarzem, każdy grał w Jagiellonii, większość ma już na swoim koncie niemałe sukcesy w szkoleniu piłkarskim dzieci i młodzieży. Bycie członkiem Akademii nie ogranicza się tylko do brania udziału w piłkarskich rozgrywkach na poziomie regionalnym. Młodzi zawodnicy często wyjeżdżają na zagraniczne, silnie obsadzone turnieje, jak i uczestniczą w takowych w roli gospodarza. Rywalizacja z najlepszymi drużynami z całego świata tylko podnosi rangę szkolenia w strukturach Akademii Piłkarskiej „Jagiellonia”.

W sezonie 2010/2011 młodzieżowe drużyny Jagiellonii osiągnęły wielkie sukcesy. Poza zwycięstwami w swoich kategoriach wiekowych w regionie, oraz licznych towarzyskich międzynarodowych turniejach, juniorzy starsi zdobyli Mistrzostwo Polski.

Najsławniejszym piłkarzem klubu z Podlasia jest jeden z założycieli naszej Akademii Piłkarskiej 21, popularny „Franek” – Tomasz Frankowski, dlatego miedzy innymi zespół Jagiellonii rokrocznie uczestniczy w naszych turniejach!