Akademia Piłkarska 21

ap21Akademia Piłkarska 21

Już od sześciu lat szkoli najmłodszych adeptów futbolu w naszym mieście, korzystając ze wspaniałych obiektów J&J Sport Center.

Drużyny Akademii 21 na co dzień występują w rozgrywkach organizowanych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej, a także biorą udział w wielu turniejach w całej Polsce.

Akademia Piłkarska 21 powstała z inicjatywy wspaniałych piłkarzy, byłych reprezentantów Polski: Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego oraz byłego trenera „wiślackiej” młodzieży, Marka Koniecznego. Gdy ten ostatni na jeden ze swoich treningów z dziećmi zaprosił on Tomka Frankowskiego, szybko się okazało, że obaj mają podobną wizję szkolenia maluchów, obaj czerpią z tego wiele przyjemności, łącząc zabawę ze swoją pasją. Pomysł zbudowania czegoś wspólnie powstał, ale ponieważ „Franek” wyjechał za granicę kontynuować karierę, realizacja została przesunięta w czasie. Gdy Tomek Frankowski wrócił z wojaży, z Markiem Koniecznym zaczęli prace organizacyjne. Pomysłem zarazili trzeciego z grona późniejszych twórców Akademii – Mirka Szymkowiaka, który bez chwili wahania zaangażował się w projekt. I tak, w czerwcu 2009, powołane zostało do życia Stowarzyszenie Akademia Piłkarska 21 im. Henryka Reymana. Firmuje je trio Frankowski – Szymkowiak – Konieczny, ale Akademia 21 skupia wokół siebie liczne grono znanych polskich piłkarzy, którzy deklarują w bliższej lub dalszej przyszłości zaangażowanie w szkolenie młodych graczy pod jej skrzydłami, aby przekazać młodym adeptom swoje bogate doświadczenie.

W czerwcu 2009 roku rozpoczęły się pierwsze zajęcia w Akademii Piłkarskiej 21, w sierpniu chłopcy rozegrali pierwsze oficjalne spotkanie, a zaraz potem wystartowali w oficjalnych rozgrywkach ligowych trampkarzy i Żaków. W chwili obecnej szkoleniem objętych jest ponad 260 chłopców z roczników 1999-2008!

Bardzo szybko minęło te sześć lat działalności Akademii. Oprócz codziennych treningów i rozgrywek, nasi piłkarze mieli w tym czasie możliwość konfrontacji swoich umiejętności w kilkudziesięciu zorganizowanych w Polsce turniejach. Korzystając również z zaproszenia przekazanego przez UM Krakowa, wyjechali na pierwszy zagraniczny turniej do Frankfurtu, gdzie reprezentowali nasze miasto.

Od początku swojej działalności, twórcy Akademii Piłkarskiej 21 podkreślają, że najważniejsze dla nich jest wyszkolenie jak największej ilości chłopców, którzy w przyszłości mogliby zasilić ligowe zespoły piłkarskie, a nie doraźny wynik osiągany w rozgrywkach trampkarzy.

Akademia 21 utrzymuje kontakty z wieloma klubami nie tylko z Krakowa, ale i z całej Polski.

Na naszych obiektach gościliśmy także drużyny znakomitych gości, między innymi: Borussii Dortmund, Manchesteru United, Leeds United, Everton FC, Valencii CF, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Celtiku Glasgow, Slavii Praga, SC Heerenveen, Willem II, Szachtara Donieck czy Dynama Kijów. Dzięki naszym kontaktom gościliśmy w Krakowie również trenerów z Leeds United Academy, którzy przez tydzień prowadzili zajęcia z naszymi ekipami. Nasi trenerzy przebywali na stażach w Ajax Amsterdam, Celtiku Glasgow i Manchesterze United.

Dzięki szerokim kontaktom w całej Europie, także przyjacielskim, pomysłodawcy projektu chcą w przyszłości zapewnić obecność drużyn młodzieżowych z największych europejskich klubów na imprezach organizowanych w Krakowie przez Akademię Piłkarska 21.

Jedną z nich jest właśnie nasz turniej!