Usage Of Internet Essay Summary Of El Cid Epic Of Spain Dissertation Sur L'immigration Clandestine Pdf Free Essay Religion Schools Pragmatics Philosophy Of Language Essay

O turnieju

Już za kilka dni, korzystając z zaproszenia  Akademii Piłkarskiej 21, już po raz dziesiąty zawitają do Krakowa najlepsze europejskie zespoły piłkarskie w kategorii U11. Turniej organizowany przez Akademię 21 na pewno należy do najlepszych imprez dla dzieci, które są organizowane w Polsce. W ubiegłych latach gościliśmy już w Krakowie wiele wspaniałych zespołów, między innymi: Borussie Dortmund, Manchester City, Manchester United, Leeds Utd, Juventus Turyn, Inter Mediolan, FC Porto, Anderlecht Bruksela, Espanyol Barcelona, Valencia, FC Nantes,  Everton FC, Celtic Glasgow, Willem II Tilburg, SC Heerenveen, Dinama Zagrzeb, Dynamo Kijów, Szachtara Donieck, Spartę Praga i Slavii Praga.

Ta wspaniała impreza oczywiście nigdy by się nie odbyła, gdyby nie pomoc sponsorów, a zwłaszcza firmy MURAPOL SA oraz władz Miasta Krakowa.

– Duch sportowej rywalizacji i ambitne wyzwania wpisane są w kulturę naszej Organizacji, dlatego od lat angażujemy się we wsparcie zarówno sportu profesjonalnego, jak i  licznych projektów popularyzujących aktywne spędzanie czasu wolnego. Murapol Cup zajmuje wśród nich szczególne miejsce, ponieważ skierowany jest do młodych piłkarzy. Sprawia nam wielką radość móc co roku obserwować, jak nastoletni adepci futbolu z całej Europy z wielkim zaangażowaniem oddają się swojej pasji, jak współpracują w drużynie by osiągnąć wspólny cel. To nie tylko sportowy turniej, ale również świetne pole treningowe do kształtowania pozytywnych postaw tych młodych ludzi – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Kibicujemy wszystkim młodym piłkarzom startującym w tegorocznej edycji Murapol Cup – dodaje Nikodem Iskra.

Od początku organizatorzy turnieju pragnęli, aby ich turniej stał się nie tylko wizytówką Klubu, ale i całego Krakowa! Dlatego tym bardziej cieszymy się ,że w tym roku po raz drugi chłopcy powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Turniej nasz cieszy się dużym zainteresowanie wśród kibiców piłki nożnej. Co roku w ciągu tych trzech dni zmagań turniejowych odwiedza nas wielu fanów piłki nożnej , głównie rodziców, jak i dzieciaków z krakowskich szkół. Dużą grupę stanowią również goście z zagranicy!

Oprócz emocji czysto sportowych dla uczestników naszego turnieju co roku przygotowujemy wiele innych atrakcji, między innymi zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Krakowa, miasta wpisanego na listę UNESCO. Chcemy, aby czas spędzony w Krakowie na długo pozostał w pamięci naszych gości..

Kolejny, jubileuszowy X Turniej zostanie rozegrany w Krakowie, w dniach 14-16 czerwca 2019 roku na obiektach ośrodka sportowego FAME Sport (Kraków, ul. Dekerta 21). Tym razem zobaczymy w Krakowie aż 7 zespołów zagranicznych: Manchester United, Dynamo Kijów, S.C. Heerenveen oraz po raz pierwszy FC Gabala z Azerbejdżanu, AAC Eagles Chicago, FC Burnley i CFR1907 Cluj – zespół z Rumuni, który przyjdzie do Krakowa dzięki pomocy byłego trenera Wisły, Dana Petrescu! Stawkę uzupełniają drużyny Lechii Gdańsk, Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów oraz gospodarzy Akademia Piłkarska 21.

Ambasadorami turnieju są Tomasz Frankowski i Mirosław Szymkowiak.

Ceremonia losowania grup turniejowych już 14 czerwca o godz.18:00 w pięknym gmachu Muzeum Lotnictwa. Gry eliminacyjne w sobotę 15 czerwca od godz.9:00. Finały w niedzielę 16 czerwca na obiektach sportowych przy ul. Dekerta 21.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej!